Podążając za najnowszymi trendami światowego drobiarstwa oraz bazując na badaniach branżowych instytucji naukowych, wprowadziliśmy do naszej oferty innowacyjną koncepcję żywienia brojlerów SMART.

 

Badania przeprowadzone przez specjalistów z Agrifirm Innovation Center potwierdziły, że bardziej efektywny jest program żywienia brojlerów dostosowany do ich wagi niż do wieku. Ptaki w tym samym wieku, a o różnej masie ciała charakteryzują się innym zapotrzebowaniem na składniki pokarmowe.

 

W koncepcji SMART zmiana fazy żywienia uzależniona jest od wagi ptaków, co umożliwia uzyskanie lepszego wyrównania stada oraz maksymalne wykorzystanie ich potencjału genetycznego. Pasze posiadają optymalny bilans energii i aminokwasów, zaspakajający potrzeby współczesnej produkcji drobiarskiej.

 

Tworząc linię pasz SMART, skupiliśmy się na właściwej kompozycji mieszanek paszowych na pierwsze dwie fazy tuczu, gdyż większa inwestycja na starcie pozwala uzyskać dużo lepsze wyniki końcowe. Odpowiedni dobór surowców w paszy Starter i Grower I ma na celu poprawne wykształcenie żołądka mięśniowego oraz optymalny wzrost ptaków w kolejnych fazach tuczu.

 

 

Schemat żywienia:

 

 

 

 

Dostępność dwóch różnych programów w fazach Grower II i Finisher umożliwia elastyczne dopasowanie systemu żywienia do warunków panujących na fermie oraz kondycji stada. Pasze SMART MAX są bardziej skoncentrowane i zawierają w swoim składzie pełne ziarna pszenicy.

 

 

Szczegółowe informacje dotyczące koncepcji żywienia SMART w załączonej ulotce: SMART.pdf