Agrifirm zamierza nabyć firmę paszową Bacutil

30 cze 2017

Royal Agrifirm Group zamierza nabyć firmę paszową Bacutil, działającą na terenie Polski. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 30 czerwca. Polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi badania dotyczące planowanego przejęcia. Po uzyskaniu jego pozytywnej opinii, zakup zostanie sfinalizowany. Dzięki temu przejęciu, Agrifirm obejmie zasięgiem swojej działalności praktycznie całe terytorium Polski oraz podejmie ważny krok w kierunku top 3.

 

Jako międzynarodowa organizacja, Agrifirm jest liderem w sektorze rolnym. Nabycie polskiej wytwórni pasz Bacutil jest zgodne ze strategią zakładającą rozszerzanie podstawowej działalności w zakresie pasz dla zwierząt, upraw rolnych, ogrodnictwa oraz produktów specjalistycznych. Istotnym punktem strategii jest rozwój zagranicznej działalności w rejonach takich jak Europa Środkowo-Wschodnia.

Bacutil to firma, która w swojej działalności koncentruje się głównie na sektorze drobiowym, zarówno hodowli kurcząt brojlerów jak i kur niosek, a zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Bedlnie Radzyńskim, we wschodniej części Polski. Dzięki dogodnej lokalizacji Bacutil oraz w połączeniu z rozmieszczeniem pozostałych wytwórni w Polsce, Agrifirm uzyskało praktycznie ogólnokrajowy zasięg. Firma będzie obecna we wszystkich najważniejszych rolniczych obszarach Polski. Zdolności produkcyjne wytwórni Bacutil to aktualnie 100 000 ton rocznie.

„Dzięki temu przejęciu podejmujemy ważny krok w kierunku realizacji naszego celu, a mianowicie uplasowania się w top 3 producentów pasz w Polsce”, wyjaśnia John Dortmans, Dyrektor Generalny Agrifirm Europa Środkowo-Wschodnia. „Naszą misją jest dostarczanie istotnych, mierzalnych i zrównoważonych wartości dla naszych klientów. Realizujemy to poprzez zapewnianie im zrównoważonych, wysokiej jakości koncepcji żywieniowych oraz doradztwa, które umożliwia naszym hodowcom maksymalizację zysków na swoich fermach. Naszą misję skutecznie realizowaliśmy w ubiegłych latach. Dzięki temu przejęciu oraz dalszemu autonomicznemu wzrostowi top 3 jest w naszym zasięgu.”

Firma paszowa Bacutil

W Bacutil zatrudnionych jest około 50 pracowników, którzy po przejęciu przez Agrifirm, będą kontynuować pracę dla firmy. Zdolność produkcyjna wytwórni wynosi 100 000 ton i może być ona w przyszłości zwiększana. Z tej lokalizacji Agrifirm będzie dostarczać klientom pełną gamę produktów i usług.